Logowanie
Login:
Hasło:

Niebezpieczne zabawki dla dzieci

Strona główna -> Ciekawostki -> Niebezpieczne zabawki dla dzieci

Niebezpieczne zabawki dla dzieci
Kupując zabawki dla swojej pociechy, w pierwszej kolejności sprawdź, czy znajduje się na opakowaniu znak CE. Oznacza on, że producent zapewnia, że zabawka spełnia wymogi i kryteria obowiązujące na terenie Unii Europejskiej oraz, że produkt jest bezpieczny. Jednak, coraz częściej, sam symbol nie zapewni Ci całkowitej gwarancji. Większość produktów w dzisiejszych sklepach pochodzi z Chin. Warto zatem wiedzieć, które wschodnie firmy cieszą się najlepszymi opiniami, a o których rzadko się słyszy. Jednym z niebezpieczeństw, które zagrażają Twojemu dziecku, jest materiał, z jakiego wykonane są zabawki. Zdarza się, że jest w produktach zbyt dużo substancji chemicznych i szkodliwych, a to wpływa bardzo negatywnie na zdrowie Twojego dziecka. Dodatkowo, musisz uważać, żeby nie odpadały żadne części zabawek. Twoja pociecha może je przez przypadek połknąć. Kupując zabawki, wybierz takie, które mają jak najmniej elementów plastikowych. Znajdź drewniane lub materiałowe, które koniecznie wypierz przed podaniem dziecko. Najlepiej jest wybierać produkty, które zawierają certyfikaty, że są ekologiczne. Dzięki czemu Twoje dziecko będzie znacznie bezpieczniejsze podczas zabawy.

Inne wpisy

Wycieczki dla dzieci prawdziwa frajda, ponieważ jest to kilka dni swobody wolnych od rodziców, zajęć szkolnych i codziennych obowiązków. Każde dziecko marzy o tym, aby jeździć na wycieczki, bawić się i spędzać czas ze swoim

Kliknij, by przeczytać dalej: Góry - idealne dla dzieci
Jeżeli chcemy psa, to musimy to gruntownie przemyśleć.

Kliknij, by przeczytać dalej: Prawdziwy pies nie jest zabawką
Niemowlę to istota, o którą trzeba odpowiednio dbać.

Kliknij, by przeczytać dalej: Produkty dla niemowląt
Wystarczy odrobina chęci, a każdy z nas może przekazać nawet niewielką darowiznę na rzecz potrzebujących dzieci. Wielu z nas uważa, że przekazując pieniądze, trzeba od razu przeznaczyć na szczytny cel duże kwoty.

Kliknij, by przeczytać dalej: Darowizna dla dzieci