Logowanie
Login:
Hasło:

Meble do pokoju dziecka

Strona główna -> Ciekawostki -> Meble do pokoju dziecka

Meble do pokoju dziecka
Wyposażenie pokoju dziecięcego nie musi być jedynie obowiązkiem, ale może stać się miłym i przyjemnym zabiegiem dekoratorskim. Jeśli mamy do dyspozycji cały dom z poddaszem, warto w przypadku oczywiście jeszcze małego dziecka, właśnie na poddaszu zorganizować mu jego zaciszny kącik. Będzie tam przytulnie i póki dziecko będzie małe z pewnością wygodnie.
 
Jakie jednakże meble dziecięce wybrać do poddasza? Najlepiej, jeśli są to mebelki bardzo delikatne, niewielkie i niewysokie. Wtedy nie ma obaw o bezpieczeństwo dziecka, a także o to, że wybrany komplet się nie zmieści do pokoju czy nie będzie pasował do aranżacji danego wnętrza. Tam, gdzie jest ścięcie i skos bez problemu można ustawić mały drewniany stoliczek i krzesełko. Dziecko będzie mogło się tam bawić, ale także rysować i edukować. Tam, gdzie przestrzeni nie jest za dużo można również umiejscowić na przykład komodę - jest ona niska i nie potrzebuje sporej wysokości.

Jako meble dziecięce można także uznać pufy, pudełka i skrzynie. W nich może być bowiem przechowywane tak naprawdę wszystko - począwszy od zabawek, a skończywszy na ciuszkach. Najlepiej więc wybrać takie pufy, pudełka i skrzynie, które będą pojemne i bardzo głębokie, Jest to szczególnie korzystne zwłaszcza przy bardzo małym jeszcze dziecku. Co więcej,te elementy meblowe nie powinny być nijakie i przeciętne. To znaczy, że ładnie prezentują się jakieś pudełka czy skrzynie z ciekawymi motywami, przykładowo bajkowymi, albo z rzucającymi się w oczy kolorami - jasnymi, ciepłymi.

Inne wpisy

Wycieczki dla dzieci prawdziwa frajda, ponieważ jest to kilka dni swobody wolnych od rodziców, zajęć szkolnych i codziennych obowiązków. Każde dziecko marzy o tym, aby jeździć na wycieczki, bawić się i spędzać czas ze swoim

Kliknij, by przeczytać dalej: Góry - idealne dla dzieci
Kupując zabawki dla swojej pociechy, w pierwszej kolejności sprawdź, czy znajduje się na opakowaniu znak CE. Oznacza on, że producent zapewnia, że zabawka spełnia wymogi i kryteria obowiązujące na terenie Unii Europejskiej oraz, że produk

Kliknij, by przeczytać dalej: Niebezpieczne zabawki dla dzieci
Jeżeli chcemy psa, to musimy to gruntownie przemyśleć.

Kliknij, by przeczytać dalej: Prawdziwy pies nie jest zabawką
Niemowlę to istota, o którą trzeba odpowiednio dbać.

Kliknij, by przeczytać dalej: Produkty dla niemowląt