Logowanie
Login:
Hasło:

Meble dla dziecka

Strona główna -> Ciekawostki -> Meble dla dziecka

Meble dla dziecka
Wiele osób decydując się na zakup mebli dziecięcych kompletnie nie zwraca uwagi na jakość oraz styl nabywanego wyposażenia, ale głównie na cenę. Oczywiście, jeśli nie ma się zbytnich funduszy wydzielonych akurat na umeblowanie pokoju dla najmłodszych to nie ma co gdybać. Mimo wszystko jednakże warto wziąć pod uwagę dobro i bezpieczeństwo swego dziecka, zwłaszcza jeśli rozchodzi się o urządzenie pokoiku bobasa.

Niekiedy ludzie idąc po kosztach inwestują w zwyczajne komplety meblowe, takie jak do tradycyjnego pierwszego lepszego pokoju. W ten sposób rezygnują automatycznie z wszelkiego rodzaju designu w stylu dziecięcym czy młodzieżowym święcie wierząc w to, że robią inwestycję na lata. I być może zakup solidnych kompletów czy zestawów meblowych posłuży długi czas, jednak co w takim przypadku z dziećmi i ich dość wyszukanymi potrzebami?

Po pierwsze, każde dziecko ma pewne potrzeby estetyczne. Oznacza to, że maluch lubi świeże, intensywne i spokojne kolory. Poza tym, miło jeśli rodzice zapewnią swym pociechom pokój jak z bajki. Wystarczy kilka ozdób, akcesoriów i odpowiedni wystrój gotowy. Dzieciom przynosi to nie tylko radość, ale także odpowiedni rozwój. W najmłodszych latach życia kształtuje się przecież ich wyobraźnia więc zakup mebli dziecięcych jest swego rodzaju zabiegiem o charakterze pedagogicznym.

Poza tym, porównajmy gabaryty i wykończenia mebli typowych, tradycyjnie używanych w naszych pokojach do mebli oferowanych przez profesjonalne salony z wyposażeniem pokoi dziecięcych. Różnica widoczna jest gołym okiem. Ostre kanty, mosiężne klamki, ciężkie uchwyty, twarde obicia to wszystko jest trwałe i niewykluczone, że ładne, ale z pewnością nie nadaje się do pokoju dziecięcego!

Inne wpisy

Wycieczki dla dzieci prawdziwa frajda, ponieważ jest to kilka dni swobody wolnych od rodziców, zajęć szkolnych i codziennych obowiązków. Każde dziecko marzy o tym, aby jeździć na wycieczki, bawić się i spędzać czas ze swoim

Kliknij, by przeczytać dalej: Góry - idealne dla dzieci
Kupując zabawki dla swojej pociechy, w pierwszej kolejności sprawdź, czy znajduje się na opakowaniu znak CE. Oznacza on, że producent zapewnia, że zabawka spełnia wymogi i kryteria obowiązujące na terenie Unii Europejskiej oraz, że produk

Kliknij, by przeczytać dalej: Niebezpieczne zabawki dla dzieci
Jeżeli chcemy psa, to musimy to gruntownie przemyśleć.

Kliknij, by przeczytać dalej: Prawdziwy pies nie jest zabawką
Niemowlę to istota, o którą trzeba odpowiednio dbać.

Kliknij, by przeczytać dalej: Produkty dla niemowląt